Panaromik okul turu için tıklayınız

 
Gruplarımız
06-36 Ay :Mercanlar
36-48 Ay :Balinalar
48-72 Ay :Yunus-FokKırmızıbalık bugüne
nasıl geldi?

Eğitim Metodumuz
nedir?

Bilelim paylaşalım

 

SORU & CEVAP


<< Soru listesine dönmek için tıklayınız

Çocugumu 'Nasıl Bir Yuvaya' Vermeliyim ?
Çocuğu seven, çocuğu bilen, çocuğu geliştirmeyi başaran bir yuvaya elbette. Öncelikle hijyenik bir ortam olmali.Hijyene bilinçli bir süreklilikle önem verilmeli.Sevgi ve güveni her yerde her zaman bulmalıyız. Yuva içinde görevler ve sorumluluklar bilinçle belirlenmiş olmalıdır. Herkes ne yaptığınin, neden yaptığının, nasıl yaptığının bilincinde olmalıdır.Çocuğumu vereceğim yuvaya tam olarak güven duymalıyım.
* Sorularıma yanıt alabilecek miyim ? Merak ettiğim konularda aydınlatılmalıyım, değil mi?
Elbette öyle olmalıdır. Çocuğunuz bir gün içinde neler yapiyor ? Yemeğini yiyor mu ? Uyuyormu ? Arkadaşlarıyla ilişkileri nasıl ? Oyuncaklarla oynuyor mu ? Mutlu mu ? Bunları öğrenmek hakkınızdır. Dahası var. Çocuğunuz hangi alanlarda nasıl gelişiyor ? Çocuğunuzun arkadaşlarının velileri kimler ? Biz evde doğru davranıyormuyuz ? Yanlışlarımız var mı ? Bütün bunlari öğrenmek hakkınızdır. Kırmızı Balık'ta bu sorular ve yanıtları çalışma sisteminin önemli parçalarıdır.
* Sorularıma gerçekten doğru yanıt alabilecek miyim ? Yoksa bana 'uygun yanıtlar' mı verilecek ?
Kırmızı Balıkta ilke olanı söylemek, söylenenin olması'dır. Bir kurumun kendini kontrol edebilmesinin dogru yolu budur. Her sorunuza güvenilir yanitlar almak en doğal hakkınızdır.BİZ, KIRMIZI BALIK
       Çocukla öğrenen,
            Çocukla büyüyen,
               Çocukla yaşayan
                           Bir Kurumuz. 

                  Biz, hepimiz için varız..